Тешко повреден пешак, го удрила кола

Вчера во МВР било пријавено дека на бул.„Св.Климент Охридски“ во Скопје, патничко возило „сузуки алто“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.И.(53) од с.Чифлик, скопско, удрило во пешакот А.Ш.(33) од Скопје.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе