Тешко повреден моторџија во сообраќајка во Скопје

Вчера во Скопје на ул.„Бледски договор“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „цитроен“, со скопски регистарски ознаки, управувано од О.Р.(43) од Скопје и мотоцикл „кавасаки“, со скопски регистарски ознаки, управуван од С.М.(52) од Скопје.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе