Тешко повреден моторџија во сообраќајка во Битола

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во сообраќајна незгода што се случила вчера попладне во Битола.

Во битолската полиција вчера било пријавено дека во Битола, на крстосницата на  ул.„Партизанска“ и ул.„Студентска“, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „дукати мултистрада“, со скопски регистарски ознаки, управуван од З.В.(50) од Битола и патничко возило „шкода октавија“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.Н.(39) од Битола. Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничкатa болница Битола.

Увид извршила увидната екипа на СВР Битола.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе