Тешко повреден моторџија во скопски Чаир

Дваесет и пет годишниот скопјанец С.И. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера утрината во скопски Чаир.

Од полицијата информираат дека несреќата е регистрирана во 04.30 часот на крстосница од улиците „Џон Кенеди“ и „Благоја Паровиќ“ помеѓу мотоцикл „хамачи“ со скопски регистарски ознаки, управуван од С.И.(25) од Скопје и патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ч.Ф.(54) од Скопје и патничко возило „фолксваген туран“ со скопски регистарски ознаки, паркирано од Б.Н.(31) од Скопје.

„Во незгодата, мотоциклистот С.И. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Градската општа болница „СВ.Наум Охридски“, посочуваат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе