Тешко повреден мотоциклист на патот Радовиш-Штип

П.Д. (43) од Гевгелија вчера е тешко повреден откако на патот Радовиш-Штип откако со својот мотоцикл „кавасаки нинџа“ се судри со трактор „ИМТ 539“ управуван од Б.Т. (59) од село Дамјан. 

Увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициска станица Радовиш.

Алчноста за максимизирање на површината на градење ја помина „црвената линија“. Градот полека ја сече гранката на која седи.

повеќе

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе