Тешко повреден мотоциклист

 М.Џ. (27) од Скопје вчера по сообраќајката со возилото БМВ на заврши со тешки повреди во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

На локалниот пат за Средно Водно во Скопје патничко моторно возило БМВ со скопски регистарски ознаки управувано од Д.А. (29) од Скопје удрил во моторцикл „априлија“ со германски национални ознаки управуван од М.Џ.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе