Тешко повреден градежен работник во Велес

Вчера во СВР Велес било пријавено дека околу 11 часот на улицата „Благој Ѓорев“ во Велес, С.Х. (50) од с.Шипковица, тетовско, се повредил при вршење градежни работи.

Тој бил пренесен во велешката oпшта болница,  каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Бил извршен увид на местото на настанот од увидна екипа на СВР Велес.

Минхенската безбедносна конференција, која со децении служеше како силен симбол на силата на западното сојузништво, оваа година покажа дека јазот меѓу сојузниците е поголем од кога и да е.

повеќе

Време е да се почне да се размислува што може да значи тоа.

повеќе

Која е логиката на Заев и СДСМ со вчерашниот протест што од сега се гледа дека ќе им биде и наративот за целата кампања?!

повеќе