Тешко повреден 87-годишен пешак

Вчера на улица „1" во село Волково, скопско, патничко возило „шкода фелиција", со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.С. (26) од Волково, удрило во пешак Р.Р. (87) од село Кучково.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе