Тешко повреден 86-годишен пешак, го удрила кола во Куманово

Во Куманово, на ул.„Доне Божинов“, патничко возило „фолксваген пасат", со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.Ѓ.(48) од Куманово вчера удрило во пешакот С.М.(86) од Куманово, кој се здобил со тешки телесни повреди.

С.М. веднаш бил префрлен во Општата болница во Куманово, а увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе

Енергетската сиромаштија е значително поприсутна во централна, источна и југоисточна Европа, покажува последното истражување.

повеќе