Тешко повреден 19-годишен тракторист во сообраќајка во струмичко

19-годишен тракторист бил тешко повреден во сообраќајка што се случила вчера на регионалниот пат Струмица-Валандово. 

Според МВР, сообраќајката била во с.Костурино, струмичко, помеѓу трактор „имт 539”, без регистарски ознаки, управуван од Г.Ч.(19) од с.Костурино и патничко возило „опел корса”, со велешки регистарски ознаки, управувано од П.А.(67) од с.Јосифово, валандовско. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тракторот, констатирани во Медицински центар Струмица. 

Увид на местото извршила екипа на Полициска станица Струмица.

 

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе