Тешки телесни повреди на лице со електричен тротинет

Вчера на булеварот „Св.Климент Охридски" во Скопје, на место каде се спојува со сервисна улица која води кон паркинг од Соборниот храм се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мазда 3" со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.М. (47) од Скопје и електричен тротинет, управуван од Е.С. (36) од Скопје.

По сообраќајката Е.С. бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе