Тешка сообраќајка во Скопје, возачот пренесен во болница

Сообраќајна незгода меѓу две патнички возила се случила вчера во 11:43 часот на ул.„Филип Втори“. Незгодата се случила меѓу патничко возило „БМВ“, со скопски таблички управувано од Н.Ч.(37) од селото Рашче и патничко возило „фиат добло“, со скопски таблички управувано од С.А.(50) од Скопје.

Во незгодата со повреди се здобил Н.Ч. и бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе