Tешка сообраќајка на патот Штип-Велес

Сообраќајот на патот Штип – Велес е во целосен прекин поради тешка сообраќајка на патот.

На магистралниот пат Штип-Велес, вечерва кај село Кадрифаково, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, соопштуваат од АМСМ.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе