Тешка сообраќајка кај Кичево, едно лице загина

Teшка сообраќајна несреќа се случи денеска на магистралниот пат Кичево – Охрид, во која животот го загуби едно лице.

„Нешто после 14 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид во близина на селото Добреноец се случи тешка сообраќајна незгода во која учествувале две возила со кичевски ознаки, едното е „фолваген пасат”, а другото е „сузуки марути”. Во сообраќајката едно лице го загуби животот, а има и повредени. Во моментов се врши увид предводен од јавен обвинител и полициски екипи. Има застој во сообраќајот во двата правци и се прави напор сообраќајот да се пушти барем во еден правец“, изјави портпаролот на СВР - Охрид, Стефан Димоски.

 

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе