Teшка сообраќајка на регионалниот пат Прдејци-Смоквица

Синоќа К.А. (22) од село Негорци, гевгелиско управувајќи со патничко моторно возило „голф 5“ со гевгелиски регистарски ознаки, излетал од патот меѓу селата Прдејци и Смоквица.

По незгодата, К.А. бил пренесен во Општата болница- Гевгелија, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од полициската станица Гевгелија.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе