На Илинденска

Тешка сообраќајка, моторџија на пешачки повредил четири жени

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на булеварот Илинденска во близина на средното училиште Орце Николов при што мотоциклист на пешачки премин повредил четири жени, објави Сител.

Пешаците се здобиле со тешки телесни повреди и со неколку возила на Брзата помош биле пренесени во болница. 

На местото на несреќата на терен излегла полицијата за да изврши увид. 

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе