Тешка сообраќајка кај Велес, повредени 4 лица

Во тешката сообраќајка што се случи утрово на патот Велес – Чашка кај местото викано Долги рид, повредени се четири лица, кои со итната медицинска помош беа пренесени во општата болница во Велес.

Во сообраќајката учествувале две возила.

Повредените се упатени на домашно лекување, а причинета е и материјална штета.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе