Тешка сообраќајка кај Струмица, едно лице загина, еден тешко повреден (ФОТО)

Рано утрово околу 5 часот се случи тешка сообраќајна несреќа во која загина 19-годишната С.Т. од Струмица, а Ф.Т. (31) бил тешко повреден. Во судирот учествуваа едно патничко возило „фолксваген шаран“ и товарно возило „даф“, јави Струмицаденес.мк.

Шестмина пожарникари интервенираа во близина на селото Радичево во вадењето на повредените патници од возилата.
 

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе