Teшка сообраќајка кај Доброшинци, еден загинат и двајца повредени (ФОТО)

В.А. (63) од село Пиперево загина во сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 13 часот на локалниот пат за село Добрoшинци, кај местото Шапкар, соопштија од СВР Струмица.

 

Во несреќата учествувале автомобил „шкода“ управуван од сега починатиот возач и автомобил „шаран“ управуван од Е.М. од село Градашорци и негов сопатик, кои се здобиле со телесни повреди.

 Увид на местото на несреќата извршиле увидна екипа од СВР Струмица и јавен обвинител.

Фото: Струмицаденес

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе