Teшка сообраќајка кај Доброшинци, еден загинат и двајца повредени (ФОТО)

В.А. (63) од село Пиперево загина во сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 13 часот на локалниот пат за село Добрoшинци, кај местото Шапкар, соопштија од СВР Струмица.

 

Во несреќата учествувале автомобил „шкода“ управуван од сега починатиот возач и автомобил „шаран“ управуван од Е.М. од село Градашорци и негов сопатик, кои се здобиле со телесни повреди.

 Увид на местото на несреќата извршиле увидна екипа од СВР Струмица и јавен обвинител.

Фото: Струмицаденес

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе