Тешка кражба во куќа во Битола, украдени 280.000 денари и злато

Вчера , на ул. „7-ми Јули" во Битола, непознат сторител извршил тешка кражба во куќа сопственост на Т.М. од каде сторителот украл пари и златен накит, соопштија денеска од полицијата.

Од таму појаснаа дека сторителот од дворот  на соседната куќа се префрлил на балконот на спратот од куќата, со подесен алат ја отворил балконската врата, влегол внатре и одзел 280.000 денари и златен накит.

Од полицијата соопштија дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе

Во САД и во многу европски земји, просечните плати стагнираат, и покрај тоа што многу од економиите закрепнаа од финансиската криза од 2008 година.

повеќе

(Полемика: „Стратегија за прашањето на користење на уставното име на Република Македонија во ООН“, Игор Јанев, МКД.мк, 11 ноември 2017)

повеќе