МВР

Тепачки на подрачјето на Бит Пазар

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје, Н.А.(59) пријавил дека околу 13.25 часот пред зграда на подрачје на Бит Пазар бил физички нападнат од А.Н. и А.В. 

„Вчера во 16.55 часот во СВР Скопје, Ф.А.(35) од Скопје пријавил дека околу 15.30 часот на подрачје на Бит Пазар неговите син и внук биле физички нападнати од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе