Тепачка во Добридол, тешко повредено едно лице

Во село Добридол, општина Врапчиште, полициски службеници од полициското одделение Галате го лишиле од слобода А.И. (40) од Добридол затоа што околу 14.30 часот со тврд предмет го нападнал Е.Ќ. (63) од истото село и му нанел тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Гостивар.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе