Тепачка во автобус, 18-годишник прободен со остар предмет на автобуска во Бојане

Ш. М. (18) од скопското село Чајлане вчера со убодна рана од остар предмет бил примен во Градската општа болница „8 Септември“ – Скопје.

Според пријавеното, околу 15 часот во село Бојане, на автобуска постојка во автобус влегол Ј.Н. од село Бојане и со остар предмет му нанел убодна рана на Ш.М. во пределот на левата надколеница.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе