Тепачка во автобус, 18-годишник прободен со остар предмет на автобуска во Бојане

Ш. М. (18) од скопското село Чајлане вчера со убодна рана од остар предмет бил примен во Градската општа болница „8 Септември“ – Скопје.

Според пријавеното, околу 15 часот во село Бојане, на автобуска постојка во автобус влегол Ј.Н. од село Бојане и со остар предмет му нанел убодна рана на Ш.М. во пределот на левата надколеница.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе