Тепачка пред кафе бар во Кратово

Ноќеска околу 1 часот после полноќ, пред кафе бар во Кратово избила тепачка меѓу шест лица, информира МВР.

„Околу 01.15 часот во Полициската станица Кратово било пријавено дека пред кафе бар на плоштадот ‘Павел Шатев’ во Кратово бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З.М.(44), Љ.С.(45) и А.Ј.(27), сите од Кратово, од една страна  и Т.М.(44), П.А.(41) и Д.М.(21), сите од Кратово, од друга страна”, соопшти МВР. 

Сочинети се записници за констатиран прекршок. 

 

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе