Тепачка помеѓу тинејџери на „Партизанска“, еден употребил и остар предмет

Вчера во 18.00 часот на бул.„Партизански одреди", во автобус на ЈСП, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Ш.(19), Н.М.(19), Е.Ш.(18), тројцата од с.Чајлане, општина Сарај и еден малолетник од с.Крушопек, скопско.

Тие во 17.45 часот на бул. „Партизански одреди" физички ги нападнале Б.А.(19), А.Ј.(19) и Р.М.(19), сите од Маврово-Ростуше. Притоа, малолетникот употребил и остар предмет, кој му бил пронајден и одземен.

Лицата била приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе