Тепачка меѓу ученици во Скопје, малолетник прободен со нож

Попладнево се случила масовна тепачка меѓу две групи пред средното училиште „Марија Кири Склодовска“ во Скопје.

Како што соопштуваат од МВР еден малолетник е прободен и пренесен на Клиника.

„Во 17,00 часот на бул„3-та Мак.Бригада“ имало нарушување на јавниот ред и мир помеѓу две групи. Со убодна рана се здобил У. Д. (17) и од страна на ИМП е пренесен во УЦ„Мајка Тереза“, информираат од МВР.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе