Тепачка меѓу ученици во Чаир, еден од нив завршил во болница

Во Градската болница „Наум Охридски“ во Скопје утрово било донесено повредено малолетно лице.

Според пријавеното, малолетникот околу 10.50, по претходна вербална расправија, бил нападнат со остар предмет од негов врсник од истото училиште.

Напаѓачот е обезбеден од страна на полициски службеници и заедно со родителот се упатени во ПС Чаир.

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе