Тепачка меѓу малолетници во Тетово, едниот заврши со убодна рана

Синоќа во Тетово на улицата „Илинденска“ во билијард клуб, 16-годишен малолетник од с.Мала Речица-Тетово, по претходна расправија, а потоа и физичка пресметка со остар предмет му нанел убодна рана на 15-годишен малолетник од Тетово.

Повредениот малолетник бил пренесен во Медицинскиот центар Тетово за укажување на лекарска помош. Осомничениот малолетник бил приведен во полициска станица и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.    

 

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе