Тепачи од Љубин претепале едно лице, побегнале и предизвикале сообраќајка

Вчера околу 15 часот во Скопје на булевар „8 Септември", во близина на крстосницата со булеварот „Илинден", С.С. (19) од Скопје, управувал патничко возило „пежо" со скопски регистарски ознаки и бил пресретнат од возило „даеву рејсер" исто така со скопски регистарски ознаки. Од возилото „даеву" излегле И.С. (19), Ш.С. (27) и М.С. (21), сите од село Љубин, кои најверојатно поради нерасчистени должничко доверителни односи физички го нападнале С.С., му го одзеле возилото и избегале.

С.С. по укажаната лекарска помош бил пуштен на домашно лекување.

Двајца од напаѓачите, бегајќи со возилото „даеву“, управувано од Ш.С., движејќи се со голема брзина во село Сарај на улица „1724“, удриле во патничко моторно возило „волксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки. М.С., сопатник во возилото ,,даеву рејсер“ и возачот добиле повреди. На неколку метри од местото на незгодата патничко моторно возило „пежо“ управувано од третиот напаѓач И.С. (19) удрило во бетонски ѕид .

Полицајци од ПО-Сарај ги привеле И.С., Ш.С. и М.С. и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот, соопшти МВР.

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе