Телото на исчезнатата прилепчанка пронајдено во езерцето кај рудникот Сивец

По дводневната потрага по исчезнатата прилепчанка Весна Николоска (50), денеска во водите на езерцето кај рудникот Сивец било пронајдено нејзиното тело, информираат од МВР.

Исчезнувањето било пријавено на 17 декември од нејзиниот сопруг Т.Н. (51).

По наредба на јавен обвинител телото ќе биде предадено на обдукција.

Николовска од дома излегла во вечерните часови на 16 декември. Вчера потрагата се прошири и во Кавадарци и во Неготино.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе