Таткото на Моника пријавил дека тој бил нападнат со тврд предмет

Таткото на Моника Ристеска алијас Конопова во текот на вчерашниот ден во полиција пријавил дека таа го нападнала него со тврд предмет. Пријавата, според она што е заведено во полицискиот билтен, се однесува на истиот настан за кој Моника информираше на Фејсбук.

„Вчера во 11:30 часот во полициската станица Ѓорче Петров, С.Р.(65) од Скопје пријавил дека на 26 мај 2020 околу 21:30 часот во семејниот дом на ул.„Антон Чехов, по претходна расправија, бил физички нападнат со тврд предмет од неговата ќерка М.Р.(31) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од МВР.


Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе