Татко пријавил полов напад врз малолетната ќерка

Маж од Радовиш пријавил дека неговата ќерка заминала со машко лице од Радовиш и дека врз девојчето е извршен полов напад.

„На 03.07.2020 во 23.00 часот во СВР Струмица, 45 годишен маж од Радовиш пријавил дека неговата 14 годишна ќерка излегла од домот во Радовиш и не се вратила при што се сомнева дека истата има заминато со лицето Ф.Ш. од Радовиш и дека врз истата е извршено полово дејствие бидејки се уште нема наполнето 14 години. Се преземаат мерки за расчистување на случајот", велат од МВР.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе