Во Скопје

Татко нападнат од своите синови

Скопјанец бил нападнат од своите синови во семејниот дом.

„Вчера во 20:00 часот во СВР Скопје, 39-годишниот З.Р. од Скопје пријавил дека на 10.02.2020 околу 21:00 часот во семејниот дом на ул. „Перо Наков“, поради семејни недоразбирања, бил физички нападнат од неговите синови, 19-годишниот А.Ш. и 22-годишниот М.Ш., двајцата од Скопје. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот“, информира МВР.

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе