Tаксист во Скопје нападнат од муштерии

Ноќеска во 03.20 часот во СВР Скопје А.О.(19) од Скопје, таксист пријавил дека на булеварот "Кузман Јосифовски Питу" бил физички нападнат од едно од трите лица кои ги превезувал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе