Свекор тепал снаа во Тетово

Вчера во 15.30 часот во тетовско село, полициски службеници од СВР Тетово – Полициско одделение Камењане го лишиле од слобода Ќ.Т.(56) од селото затоа што физички ја нападнал неговата 25-годишна снаа.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе