Свекор по шест месеци пријавил дека исчезнала снаата

Вчера во СВР Скопје, Ф.С.(69) од Скопје пријавил дека на 25.12.2019 од домот на ул.„Пат за Китка“ во Скопје се оддалечила неговата снаа Р.Н.(48) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето. 

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе