Судир на голф и мопед кај Росоман

Во несреќата тешки телесни повреди добила возачката на мопедот.

Фото: Пиксабеј

Вчера во 14 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп кај Росоман се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „голф” со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од С.И. (23) во с. Камен Дол-Росоман, и мопед „априлиа” без регистарски ознаки, управуван од Ц.В. (49) од Росоман.

Во несреќата тешки телесни повреди добила Ц.В., констатирани во Општата болница во Кавадарци.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе