Судир на две возила кај Радуша, тројца повредени

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случила вчера попладне на патот меѓу селата Радуша и Долно Свиларе.  

Вчера попладне во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с.Радуша – с.Долно Свиларе, скопско се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди А4” со скопски регистарски ознаки, управувано од А.С.(40) и патничко моторно возило „фолксваген голф’” со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ш.(38) и двајцата од с.Радуша,скопско. А.С., Ј.Ш. и неговиот сопатник- малолетник од с.Радуша се здобиле со повреди и им била укажана помош во комплексот клиники „Мајка Тереза’”.

На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе