Стружанец трага по синот

Вчера во 11 часот А.М. (44) од Струга пријавил дека на 12 септември околу 8 часот од неговиот дом во непознат правец се упатил неговиот син А.Ш. (25) од Струга.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе