Стружанец на Инстаграм објавил фотографии од семејство и напишал дека се заразени

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци, ОВР Струга поднесе кривична пријава против Ѓ.Ж.(49) од Струга.

Тој, на 12.04.2020 година, на социјалната мрежа „Инстаграм" објавил и јавно споделил фотографии со лични податоци од членови на едно семејство со содржина дека биле инфицирани со коронавирус.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе