Стружанец фатен со кокаин

Во текот на вчерашниот ден, жител на струшкото село Мислешево бил уапсен, откако бил фатен со пакувања кокаин.

„На 11.02.2020 околу 18.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Струга на ул.„Пролетерски бригади“ во Струга го лишиле од слобода К.М.(38) од струшкото село Мислешево, затоа што при преглед кај него биле пронајдени и одземени пет пакувања со опојна дрога кокаин“, информираат од МВР.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе