Странски државјанин во Кичево приведен со марихуана

Во петокот во 21,45 часот во Кичево, полициските службеници од ОВР-Кичево го привеле и го лишиле од слобода Б.Х.(28) од Германија со престој во Кичево. При преглед кај него била пронајдена марихуана.

Како што информира Стефан Димоски од СВР-Охрид, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе