Повозрасен маж нападнат и ограбен од четири лица во скопска Гази Баба

71-годишник од Скопје рано изутрината бил физички нападнат и ограбен од страна на четири лица.

„Вчера во 03.30 часот во СВР Скопје, М.Б.(71) пријавил дека претходно на подрачје на општина Гази Баба четири лица физички го нападнале и му одзеле пари, соопштуваат од МВР“, појаснуваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Критики за тоа дека треба да се слушаат критики од членови, зошто е разрешен Стојко Пауновски, зошто Максим Димитриевски не е член на Централен одбор, беа искажани на последниот конгрес на СДСМ кој се одржа во неделата.

повеќе

Владите ширум светот имаат тенденција да ги следат своите национални интереси, наместо да следат глобално координиран пристап.

повеќе

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе