Српски државјани тешко повредени, излетале од автопатот Куманово-Скопје

МВР соопшти дека двајца српски државјани се тешко повредени откако со возило излетале од автопатот Куманово – Скопје. Случајот е пријавен вчера, околу 03:35 часот во СВР Куманово.

Несреќата се случила во атарот на село Романовце, а се работи за М.Д. (27) кој управувал со патничкото возило „фолксваген туарег" со српски национални ознаки, како и за неговиот сопатник Е.Ч. (23).

М.Д. изгубил контрола и излетал од патот, а тешки телесни повреди кај двајцата се констатирани во Општата болница Куманово.

Увид на местото извршила екипа на СВР Куманово.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе