НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ВЕЛЕС

Српрски возач усмрти пешак

Вчеравечер во 22.45 часот на автопатот Скопје-Велес, кај место викано „Рајко Жинзифов" се случила сообраќајна незгода во која автомобил мерцедес ЦЛС 350, со српски регистарски ознаки, управуван од Д.К. (45) од Србија удрил во пешак Ј.Ј. (30) од кочанското село Грдовци.

Од здобиените повреди, пешакот починал веднаш на местото на настанот. Смртта била констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош.

 Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција. Возилото било упатено на технички преглед, а од возачот била земена крв за анализа.

Шарената револуција ја создадоа граѓаните, но некои ја искористија за лични интереси со што директно ги навредија сите чесни и искрени учесници на протестите.

повеќе

На многумина во НАТО им е преку глава грчкото безумие со блокадите на нашата земја заради нејзиното уставно име!

повеќе

Ограничувањето на слободата на медиумите и политичкото несогласување во Турција се причина за голема загриженост за многумина, и тоа оправдано.

повеќе