Средношколци лишени од слобода пред родителите, им била најдена марихуана

Вчера околу 18.45 часот во двор на тетовско средно училиште, полициски службеници на СВР Тетово, во присуство на нивните родители, лишиле од слобода двајца малолетници од тетовско село, ученици во училиштето затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

Се расчистува и документира случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе