Србин превезувал Мароканец без документи, двајцата се приведени

Полицијата вчера ги привела Б.П.(45) од Србија и 30-годишниот О.Н. од Мароко. Во товарно возило со српски регистарски ознаки, кое го управувал Б.П., бил пронајден мароканскиот државјанин, кој немал пријавено престој на подрачјето и не ги поседувал потребните документи. 

О.Н. бил спроведен во Транзитниот центар Табановце и по расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе