Во скопско Кондово

Соселанец го нападнал, му се заканувал со нож, па со секира

Б.М.(65) од с.Кондово-скопско синоќа пријавил во полиција дека бил физички нападнат од С.С.(21) од истото село, по што му се заканил со нож, а пријавителот успеал да се отргне од него.

С.С. потоа отишол во неговиот двор и со секира тргнал кон Б.М. да го нападне но,  бидејќи се собрале повеќе соседи се повлекол.

Се работи на расчистување на случајот.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе